Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Matcher 2020-09-20
Tid Match Resultat Anläggning
Allsvenskan, herr 2020
14:30 AIK - Hammarby Nationalarenan, Friends Arena
14:30 Östersund - Djurgården Jämtkraft Arena
17:30 IFK Göteborg - Kalmar FF Gamla Ullevi
17:30 IFK Norrköping FK - Malmö FF Östgötaporten
Superettan 2020
14:30 Akropolis IF - Halmstad Grimsta IP 1
14:30 Dalkurd - IK Brage Studenternas
Ettan Norra 2020
14:00 Sollentuna FK - IF Sylvia Sollentunavallen 1
Div 2 Norrland, herr 2020
16:00 Piteå IF FF - IFK Umeå LF Arena
Div 2 Östra Götaland, herr 2020
14:00 Räppe GOIF - IFK Karlshamn Räppevallen
Div 2 Västra Götaland, herr 2020
13:00 KSF Prespa Birlik - Eslövs BK Heleneholms IP Huvudarena
16:00 IS Halmia - Ullareds IK Örjans Vall
Div 3 Norra Norrland, herr 2020
14:00 Bergnäsets AIK - IFK Holmsund Bergsvallen
14:00 Skogså IF - Lillpite IF Boden Arena
14:00 Sunnanå SK - Umedalens IF Sörvalla A
Div 3 Mellersta Norrland, herr 2020
15:00 IF Älgarna - Iggesunds IK Ängevallen
Div 3 Norra Svealand, herr 2020
15:00 Uppsala-Kurd FK - Spånga IS FK Johannesbäckskolan Konstgräs
Div 3 Södra Svealand, herr 2020
15:00 Södertälje FK - IK Viljan Strängnäs Östertälje IP B
Div 3 Nordöstra Götaland, herr 2020
13:00 Borens IK - Mjölby AI FF Borens IP
Div 3 Södra Götaland, herr 2020
14:00 Högaborgs BK - IFK Trelleborg FK Harlyckans IP 1
Elitettan 2020
12:00 IFK Kalmar - Morön BK Gröndals IP
12:00 Kvarnsvedens IK - Sunnanå SK Ljungbergsplanen
14:00 Lidköpings FK - Alingsås FC United Framnäs IP A-plan
15:00 Jitex Mölndal BK - Älvsjö AIK FF Åbyvallen 1 Konstgräs
Div 1 Norrland, dam 2020
12:00 Notvikens IK DFF - IFK Östersund Tunavallen, Luleå
16:00 Umedalens IF - Luleå SK Umedalens IP
Div 1 Norra Svealand, dam 2020
13:00 Ljusdals IF - Gamla Upsala SK Erik Hamréns plan
15:00 IFK Västerås FK - Täby FK Iver Arena
16:00 Stensätra IF - Sollentuna FK Skogsvallen
Div 1 Södra Svealand, dam 2020
18:00 Stureby FF - Älta IF Gubbängens IP 1
Div 1 Mellersta Götaland, dam 2020
16:15 Göteborgs FF - Ulricehamns IFK Majvallen 1 Konstgräs
Div 1 Norra Götaland, dam 2020
14:00 Rävåsens IK Karlskoga - Säffle SK Kilsta IP A-plan
15:00 Göteborgs DFF - Lödöse Nygård IK Valhalla 1 Konstgräs
16:00 Trollhättans FK - IK Gauthiod Stavrelunds IP A-plan
P19 Allsvenskan Södra 2020
15:00 IFK Värnamo - Kalmar FF Ljusseveka
P19 Allsvenskan Norra 2020
18:15 Vasalunds IF - IFK Lidingö FK Skytteholms IP 1
18:30 IF Brommapojkarna - FC Djursholm Grimsta IP 1
P19 Div.1 2020 - Region 6
15:00 Friska Viljor-akademi FC - Östersunds FK WO (3 - 0) Skyttis IP
P19 Div.1 2020 - Region 3
14:00 Västerviks FF - IFK Berga Bökensved Naturgräs
15:00 Hvetlanda GIF - Oskarshamns AIK Heds Arena, Vetlanda
16:00 Åtvidabergs FF - Svärtinge SK Kopparvallen
P19 Div.1 2020 - Region 2
12:45 Qviding FIF - Skoftebyns IF Ruddalen 1 Konstgräs
13:00 FC Trollhättan - Lidköpings FK Edsborgs IP Konstgräs
13:00 Skövde AIK - Utsiktens BK Lillegårdens IP, A-plan
15:00 Nol IK - IFK Skövde FK Hedboms Måleri Arena
15:30 Vänersborgs FK - IK Oddevold Vänersvallen Syd
P19 Div.1 2020 - Region 1
14:00 Landskrona BoIS - Hässleholms IF Landskrona IP B-plan
P19 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 1) A-slutspel
18:00 Älvsjö AIK FF - Hammarby TFF Älvsjö IP 1
P19 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 2) A-slutspel
18:30 Karlslunds IF FK - Degerfors IF Karlslund Arena
P19 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 2) Fortsättningsserie
12:00 Skiljebo SK - BK Sport Hamre 2
14:00 Hanvikens SK - Tyresö FF Trollbäckens IP 2
P19 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 1) A-slutspel
13:00 IFK Stocksund - Sollentuna FK Homecall Arena Danderyd 1
P19 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 1) Fortsättningsserie
15:00 Älta IF - Sandvikens IF Älta IP 1
P17 Allsvenskan Södra 2020
14:00 Örebro SK FK - Helsingborgs IF Behrn Arena
P17 Allsvenskan Norra 2020
13:00 Hammarby IF FF - Tullinge Triangel Pojkar FK Hammarby IP 1
13:00 IK Sirius FK - IF Brommapojkarna Lötens IP Konstgräs
15:00 Umeå FC Akademi - Djurgårdens IF FF Vildmannavallen IP
16:00 Älvsjö AIK FF - IK Frej Täby FK Älvsjö IP 1
P17 Div.1 2020 - Region 3
14:00 Husqvarna FF - Värnamo Södra FF Vapenvallen
P17 Div.1 2020 - Region 2
13:00 IFK Mariestad - Stenungsunds IF Lekevi IP A-plan
17:00 Skene IF - Kållered SK Vävarevallen A-plan
P17 Div.1 2020 - Region 1
12:00 BK Astrio - Kristianstad FC Söndrums IP A
13:00 Bjärreds IF - Landskrona BoIS Borgeby IP E-plan konstgräs
14:00 IF Limhamn Bunkeflo - FK Karlskrona Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs
14:00 Ängelholms FF - Lerkils IF WO (3 - 0) Fridhemsparken, Ängelholm Naturgräs
P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 1) A-slutspel
18:00 Nyköpings BIS - Boo FF Rosvalla IP KG A
P16 Nationell A1
16:00 Malmö FF - Lunds BK Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
P16 Nationell A2
13:00 GAIS - Norrby IF Gaisgården 2 Konstgräs 1
14:00 IFK Göteborg - Örebro SK FK Prioritet Serneke Arena Konstgräs
16:00 BK Häcken - Halmstads BK Gothia Park konstgräs
P16 Nationell B1
11:30 Kalmar FF - Östers IF Gasten IP
14:00 Mjällby AIF - Kristianstad FC Strandvallen
P16 Nationell B3
12:00 Gerdskens BK - Vänersborgs FK Gerdskenvallen A-plan
16:00 IFK Skövde FK - Jonsereds IF Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
P16 Nationell B4
12:00 Örebro Syrianska IF - IFK Haninge Örnsro IP
13:00 FC Linköping City - Karlslunds IF FK Linköping Arena
P16 Nationell B5 (Grupp 1)
12:00 Degerfors IF - IFK Lidingö FK Stora Valla
P16 Nationell B6
11:00 IK Brage - Visby AIK Domnarvsvallen
15:00 FC Djursholm - Forssa BK Djursholms IP 2
P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 1) Fortsättningsserie
15:00 Nacka United FF - IK Franke Fisksätra IP 1
P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 2) A-slutspel
12:30 IFK Haninge - BK Forward Torvalla IP 1
14:00 IF Karlstad BK Fotboll - Vasalunds IF Klasmossen
P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 2) Fortsättningsserie
14:00 Athletic FC Eskilstuna - Västerås IK Tunavallen
P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 1) A-slutspel
17:30 Täby FK - IF Stockholms Fotbollsakademi Tibblevallen (Täby SC 2)
P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) A-slutspel
13:00 Enskede IK - Akropolis IF Enskede IP 2
P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Fortsättningsserie
14:00 Sundbybergs IK - Strands IF Sundbybergs IP 2
P17 Div.1 2020 - Region 6 (Grupp 1) Fortsättningsserie
13:00 Alnö IF - IFK Östersund Ungdom Släda IP
Svenska Spel F19 Norra 2020
10:30 AIK FF - Umeå IK FF Skytteholms IP 1
11:00 Eskilstuna United DFF - Morön BK Årby IP KG
12:00 Älvsjö AIK FF - Kvarnsvedens IK Älvsjö IP 1
13:00 Piteå IF DFF - Hammarby IF FF LF Arena
P17 Div.1 2020 - Region 6 (Grupp 2) Fortsättningsserie
Luleå SK - Piteå IF FF Hertsö IP
P16 Nationell B7 (Grupp 2)
14:00 Långsele AIF - Norrala IF Nipvallen
P16 Nationell B5 (Grupp 2)
15:00 Märsta IK - FBK Karlstad Midgårdsvallen Konstgräs
F17 2020 B-serie - Norra Norrland
13:00 Ersmarks IK - Piteå IF FF Ersmarks IP
F17 2020 A-serie - Mellersta Norrland
17:00 Arnäs IF - Sundsvalls DFF/Sidsjö-Böle HumanResurs Arena K-5
F17 2020 B-serie - Mellersta Norrland
15:00 Ås IF/IFK Östersund - IFK Timrå Hovängen
F17 2020 A-serie - Norra Svealand
14:00 Skiljebo SK - Sollentuna FK Hamre 2
16:45 Kvarnsvedens IK - Ornäs BK Ljungbergsplanen
F17 2020 B-serie - Norra Svealand
11:00 Östansbo IS - Sunnersta AIF Björkliden A
18:00 Hille IF - Högbo AIK Hille IP
F17 2020 A-serie - Mellersta Svealand
17:00 IFK Stocksund - IF Brommapojkarna (1) Homecall Arena Danderyd 1
F17 2020 B-serie - Mellersta Svealand
12:00 Vaksala SK - Västerås BK 30 Årsta IP 1
F17 2020 A-serie - Västra Svealand
14:00 IFK Aspudden-Tellus - IF Brommapojkarna (2) Aspuddens IP 1
16:00 Djurgårdens IF FF - Eskilstuna United DFF Östermalms IP 1
F17 2020 B-serie - Södra Svealand
17:00 Stuvsta IF - Boo FF Stuvsta IP 1
F17 2020 A-serie - Södra Götaland
14:00 Växjö DFF - Södra Sandby IF Värendsvallen
16:00 Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - FC Rosengård Västergårds IP 5, huvudplan
F17 2020 B-serie - Södra Götaland
13:00 Kristianstads DFF - Fortuna FF Vilans IP A-plan
Träningsmatcher futsal, herrar
13:40 IFK Göteborg Futsal - JB Futsal Gentofte Prioritet Serneke Arena A-hallen
14:00 Norrköping Futsal Klubb - FC Kalmar Mässhallen
18:30 Hammarby IF FF - Söder Futsal Eriksdalshallen