Kontakta oss

Personal

Per-Olov Larsson

Kanslichef

Tel: 010-476 42 30
Mobil: 072-240 32 44
E-post: per-olov.larsson@jhidrott.rf.se

Daniel Doverlind

Fotbollsutvecklare

Tel: 010-476 42 31
Mobil: 072-240 32 45
E-post: daniel.doverlind@jhidrott.rf.se

Styrelse

Torgny Röhdin

Distriktsförbundsordförande

Tel: 063-225 08
Mobil: 070-342 79 96
E-post: torgny.rohdin@gmail.com

Övrigt: Ledamot i VU

Anna-Karin Broström

Vice Ordförande

Tel: 063-12 18 23
Mobil: 070-289 90 62
E-post: akbrostrom69@gmail.com

Övrigt: Ledamot i VU

Ante Strängby

Kassör

Mobil: 070-200 07 96
E-post: ante.strangby@ostersund.se

Övrigt: Ledamot i VU

Staffan Larsson

Tel: 063-855 31
Mobil: 070-670 18 84
E-post: stacke@comhem.se

Christer Thylin

Mobil: 073-0441501
E-post: info@cthylin.se

Övrigt: Styrelseledamot och ledamot Anläggningskommittén

Oscar Runius

Tel: 063-304 93
Mobil: 070-380 19 11
E-post: oscar_runius@live.se

Övrigt: Ordförande Utbildningskommittén

Gunilla Sparrman

Mobil: 070-697 07 63
E-post: gunilla74@hotmail.com

Anläggningskommittén

Ville Wehlin

Ordförande

Mobil: 070-157 58 81
E-post: ville.welin@live.se

Micke Olofsson

Tel: 0640-615 58
Mobil: 070-329 75 37
E-post: michael.olofsson@krokom.se

Christer Thylin

E-post: info@cthylin.se

Jan Holm

Tel: 063-12 97 17
Mobil: 070-620 81 65
E-post: jan.holm@opeif.se

Domarkommittén

Lars Thorin

Ordförande

Tel: 0693-66 19 25
Mobil: 070-333 80 43
E-post: lars.thorin@jgy.se

Rickard Hallström

Mobil: 070-6801019
E-post: rickard@tavling.com

Jörgen Olofsson

Tel: 0640-625 57
Mobil: 070-355 40 40
E-post: ej.olofsson@telia.com

Patrik Holmblad

Mobil: 070-600 22 52
E-post: patrik.holmblad@live.se

Marknadskommittén

Leif Nilsson

Ordförande

Tel: 0680-605 41
Mobil: 070-531 23 55
E-post: leif.nilsson@herjedalen.se

Gunilla Ödin

Mobil: 070-585 95 24
E-post: gunilla.oedin@gmail.com

Bo Berged

Tel: 063-10 18 36
Mobil: 073-807 83 75
E-post: bo.berged@outlook.com

Ulf Wiktorsson

Tel: 063-10 51 92
Mobil: 070-255 96 75
E-post: ulf.wiktorsson@gmail.com

Lars-Erik Lundström

Tel: 063-12 88 40
Mobil: 070-543 11 00
E-post: luddelundstrom@hotmail.com

Ronald Sjödin

Tel: 063-351 62
Mobil: 070-565 36 00
E-post: rolle@opeif.se

Tävlingskommittén

Anna-Karin Broström

Ordförande

Mobil: 070-289 90 62
E-post: akbrostrom69@gmail.com

Ansvarsområde: Tävlingsbestämmelser och Representationsbestämmelser

Klaus Kurzawa

Mobil: 070-376 27 37
E-post: klaus@kurzawa.se

Ulf Wärdell

Tel: 063-304 65
Mobil: 070-239 70 05
E-post: ulf.wardell@asif.se

Ansvarsområde: Kompisligan

Staffan Larsson

Ansvarsområde: Disciplinärenden

Övrigt: Se styrelsen

Ulf Karlsson

E-post: uffe@lotza.se

Ansvarsområde: Futsal

Peter Jonsson

E-post: peterbrattorp@hotmail.com

Ansvarsområde: DM och Cuper

Peter Andersson

Mobil: 070-509 34 14
E-post: peter.x.andersson@skatteverket.se

Ansvarsområde: Kompisligan

Utbildningskommittén

Oscar Runius

Ordförande

Övrigt: Se styrelsen

Mats Pettersson

Mobil: 0738641585
E-post: mats.pettersson@ostersundsfk.se

Thomas Andersson

Mobil: 070-648 85 91
E-post: pappiraul65@hotmail.com

Linus Eriksson

Mobil: 073-733 83 63
E-post: Linuz_91@hotmail.com

Maja Lundqvist

Mobil: 070-201 20 16
E-post: maja.lundqvist@ostersund.se

Valberedningen

Håkan Forsberg

Ordförande och sammankallande

Mobil: 070-535 39 90
E-post: hakan.forsberg@swedbank.se

Lennart Nilsson

Suppleant för Ordförande

Tel: 063-10 36 21
Mobil: 070-644 10 89
E-post: msc.lennartnilsson@telia.com

Åke Ljusberg

Ledamot

Mobil: 070-689 82 55
E-post: ake.ljusberg@hotmail.com

Marika Wiklund

Ledamot

Mobil: 070-570 45 97

Lena Hallqvist

Ledamot

Mobil: 076-840 03 33
E-post: lena.uno@telia.com

Spelarutbildare

Vakant Vakant

Distriktsförbundskaptener

Markus Englund

DFK P 01

Mobil: 070-765 49 39
E-post: markus@kmmnojen.se

Anders Elgenäs

DFK P 01

Mobil: 070-367 02 94
E-post: anders_elgenas@hotmail.com

Andreas Paulsson

DFK Mv P 01

Mobil: 070-629 73 65
E-post: andreas_yogi92@hotmail.com

Karin Hellner

DFK F 01

Mobil: 0730-30 92 03
E-post: karinhellner@hotmail.com

Wilma Larsson

DFK F01

Mobil: 070-381 47 16
E-post: larssonwilma@live.se

Jörgen Hedqvist

DFK Mv F 01

Mobil: 070-536 83 53
E-post: jorgen.hedkvist@gmail.com

Tomas Stridh

DFK P 02

Mobil: 070-333 15 57
E-post: stridh.tomas@gmail.com

Lukas Eriksson

DFK P02

Mobil: 070-340 70 53
E-post: lulle73@gmail.com

Edvin Olsson

DFK P 02 MV

Mobil: 073-804 07 87
E-post: edvin99@icloud.com

Jörgen Didriksson

DFK F 02

Mobil: 070-258 82 68
E-post: didrik70@spray.se

Hanna Eriksson

DFK F 02

Mobil: 072-589 84 44
E-post: hanna.ericsson@jgy.se

Robert Hagelin

DFK Mv F 02

Mobil: 073-370 98 12
E-post: Roberthagelin@me.com