Spelprogram - Svenska Cupen, damer

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2016-04-20 19:30 Vaksala SK - IK Huge 1 - 2 63 Årsta IP Konstgräs
2016-04-26 19:30 Skövde Kvinnliga IK - Lidköpings FK 1 - 3 Lillegårdens IP
2016-04-30 15:30 Myssjö/Ovikens IF - Alnö IF 0 - 6 35 Tallvallen 1
2016-05-03 19:00 Rävåsens IK Karlskoga - Örebro SK Söder 1 - 2 82 Kilsta IP A-plan
2016-05-03 20:00 Tyresö FF - Bele Barkarby FF 2 - 4 e.f. Tyresövallen 1
2016-05-03 20:00 IFK Lidingö FK - Rimbo IF 0 - 2 102 Lidingövallen 1
2016-05-04 19:15 Lindö FF - IFK Nyköping 2 - 3 e.f. 75 City Gross arena
2016-05-05 13:00 IF Brommapojkarna - P18 IK 1 - 0 45 Grimsta IP 1
2016-05-10 19:00 Åsa IF - IF Böljan 1 - 4 15 Åsa IP
2016-05-10 19:15 Råda BK - IK Gauthiod 0 - 2 105 Rådavallen
2016-05-10 20:00 Göteborgs DFF - Stenungsunds IF 2 - 1 Valhalla 1 Konstgräs
2016-05-11 19:00 Madesjö IF - Färjestadens GOIF 0 - 3 Madesjövallen
2016-05-12 20:00 Utbynäs SK - Nittorps IK 0 - 2 44 Lemmingvallen 2 Konstgräs
2016-05-17 19:00 Tranås FF - IFK Norrköping DFK 0 - 1 162 Bredstorps IP - Konstgräs
2016-05-17 19:15 Egnahems BK - Smedby AIS 0 - 2 50 Runnåkra IP
2016-05-17 20:00 Bollstanäs SK - Sätra SK 4 - 1 37 Bollstanäs IP 1
2016-05-18 18:45 Näsets SK - Jitex Mölndal BK 2 - 4 108 Åkeredsvallen 1 Gräs
2016-05-18 19:00 Ornäs BK - Ljusdals IF 1 - 0 50 Ornäs IP
2016-05-18 19:00 Västerås IK - Gustafs GoIF 1 - 0 80 Apalby 1
2016-05-18 19:00 Växjö BK - IFK Värnamo 1 - 2 52 Sportfältet Teleborg 1
2016-05-19 19:00 Modo FF - IFK Åkullsjön WO (3 - 0) Skyttis IP
2016-05-19 19:00 Hässelby SK FF - FC Djursholm 0 - 1 25 Hässelby Gårds BP 1
2016-05-23 19:30 Gammelgårdens IF - Alviks IK 0 - 2 52 Furuvallen
2016-05-24 19:00 Triangelns IK - Västerås BK 30 3 - 6 47 Mesta IP
2016-05-24 19:00 Torsby IF - IFK Skoghall DF 2 - 3 52 Björnevi
2016-05-24 19:00 Falköpings KIK - Mariebo IK 3 - 4 Odenplan B-plan
2016-05-24 19:00 IFK Örby - Mossens BK 2 - 3 Örby IP A
2016-05-24 19:30 Älvsjö AIK FF - Gamla Upsala SK 0 - 3 40 Älvsjö IP 1
2016-05-25 19:00 Remsle UIF FF - Team TG FF 1 - 3 75 Remslevallen
2016-05-25 19:00 IS Halmia - Westbo United DFF 11 - 0 Halmstad Arena P1
2016-05-25 19:00 Fjälkinge IF - Asarums IF FK 0 - 6 50 Maxilandia IP
2016-05-25 19:00 Kvibille BK - Eskilsminne DIF 3 - 6 99 Björkevi IP
2016-05-25 19:00 BK Höllviken - Borgeby FK 2 - 1 Höllvikens IP plan 3
2016-05-25 19:00 Husie IF - Dösjöbro IF 1 - 4 Husiegårds IP A-plan
2016-05-25 19:30 Qviding FIF - Bergdalens IK 3 - 2 50 Överåsvallen 1 Konstgräs
2016-05-25 19:45 IFK Malmö FK - Hammenhögs IF 1 - 4 23 Malmö IP
2016-05-31 19:30 Storfors AIK - Morön BK 1 - 0 125 Hedens IP Storfors
2016-05-31 20:15 Täby FK - Tierps IF 2 - 3 45 Tibblevallen (Täby SC 1)
Omgång 2
2016-08-02 19:00 Nittorps IK - Kungsbacka DFF 2 - 5 e.f. 200 Åsavallen A
2016-08-09 19:00 IK Huge - IK Sirius FK 1 - 3 Kastvallen
2016-08-09 19:30 Modo FF - Sundsvalls DFF 0 - 5 159 Kempevallen
2016-08-10 19:00 IS Halmia - IF Limhamn Bunkeflo 0 - 3 100 Halmstad Arena P1
2016-08-16 18:00 Asarums IF FK - FC Rosengård 0 - 9 Asarums IP
2016-08-16 18:45 IFK Skoghall DF - Mallbackens IF Sunne 1 - 7 Lunnevi IP A-plan
2016-08-17 18:15 Lidköpings FK - QBIK 4 - 1 35 IP Framnäs
2016-08-19 19:00 Storfors AIK - Piteå IF 0 - 10 247 Hedens IP Storfors
2016-08-23 18:30 Ornäs BK - Kvarnsvedens IK 0 - 8 300 Ornäs IP
2016-08-23 18:30 Tierps IF - Djurgårdens IF FF 0 - 5 200 Vegavallen 1
2016-08-23 19:00 Smedby AIS - Linköpings FC 0 - 14 349 Mirum Arena
2016-08-23 19:30 IF Böljan - Kopparbergs/Göteborg FC 1 - 4 Falkenbergs IP A
2016-08-24 17:45 Gamla Upsala SK - Hammarby IF DFF 2 - 0 325 Gamlis IP
2016-08-24 18:30 Alnö IF - Östersunds DFF 0 - 6 71 Släda IP
2016-08-24 19:00 Örebro SK Söder - Eskilstuna United DFF 0 - 3 263 Grönpepparparkens IP A
2016-08-31 20:00 Västerås BK 30 - IF Brommapojkarna 1 - 2 50 Solid Park Arena
2016-09-08 20:00 Göteborgs DFF - IK Gauthiod 2 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2016-09-13 20:00 Qviding FIF - Jitex Mölndal BK 1 - 4 Härlanda Park 1 Konstgräs
2016-09-14 19:00 Team TG FF - Umeå IK FF 5 - 4 87 Umeå Energi Arena SOL
2016-09-14 19:00 Mariebo IK - Holmalunds IF 2 - 1 e.f. 175 Stadsparksvallen
2016-09-27 19:00 Färjestadens GOIF - IFK Kalmar 0 - 4 Tallhöjdens IP
2016-09-27 19:30 Mossens BK - Hovås Billdal IF 0 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2016-09-27 20:00 IFK Norrköping DFK - KIF Örebro DFF 2 - 3 Östgötaporten
2016-09-28 Bele Barkarby FF - Västerås IK WO (3 - 0)
2016-09-28 18:45 Hammenhögs IF - Kristianstads DFF 0 - 2 120 Korsavads IP
2016-09-28 19:00 Alviks IK - Sunnanå SK 2 - 1 Liko Arena
2016-09-28 19:00 Rimbo IF - AIK 0 - 2 508 IP Arkadien 1
2016-09-28 19:00 Bollstanäs SK - Älta IF 3 - 2 57 Bollstanäs IP 1
2016-09-28 19:00 IFK Värnamo - Växjö DFF 2 - 9 100 Finnvedsvallen
2016-09-28 19:00 BK Höllviken - Eskilsminne DIF 0 - 3 50 Höllvikens IP
2016-09-28 19:00 Dösjöbro IF - Vittsjö GIK 0 - 3 137 Dösjöbro IP A-plan
2016-09-28 20:00 FC Djursholm - IFK Nyköping 0 - 5 35 Djursholms IP 2
Omgång 3
2016-10-11 19:00 Hovås Billdal IF - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 4 432 Valhalla 1 Konstgräs
2016-10-12 19:00 IFK Nyköping - Linköpings FC 0 - 7 300 Rosvalla IP KG A
2016-10-12 19:00 Eskilsminne DIF - Vittsjö GIK 1 - 9 Harlyckans IP 1
2016-10-18 19:00 IK Gauthiod - Mallbackens IF Sunne 1 - 8 150 Lunnevi konstgräs
2016-10-20 19:00 Alviks IK - Piteå IF 0 - 9 56 Liko Arena
2016-10-20 19:00 Team TG FF - Östersunds DFF 0 - 1 43 Umeå Energi Arena SOL
2016-10-22 14:00 Bele Barkarby FF - Kvarnsvedens IK 0 - 3 162 Strömvallen 1
2016-10-22 14:00 Mariebo IK - Växjö DFF 1 - 3 100 Stadsparksvallen
2016-10-23 14:30 Gamla Upsala SK - Sundsvalls DFF 4 - 1 81 Lötens IP Konstgräs
2016-10-25 19:00 AIK - Eskilstuna United DFF 1 - 6 76 Skytteholms IP 1
2016-10-25 19:00 Bollstanäs SK - IK Sirius FK 2 - 1 Bollstanäs IP 1
2016-10-25 19:00 IFK Kalmar - Kristianstads DFF 1 - 3 Gasten IP
2016-10-25 19:00 Jitex Mölndal BK - Kungsbacka DFF 2 - 5 35 Åbyvallen 1 Konstgräs
2016-10-26 19:00 IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF FF 0 - 6 150 Grimsta IP 1
2016-10-26 19:00 Lidköpings FK - KIF Örebro DFF 1 - 2 e.f. Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2016-11-13 14:00 IF Limhamn Bunkeflo - FC Rosengård 0 - 1 205 Limhamns IP grusplan
Omgång 4
2017-02-16 19:00 Växjö DFF - Linköpings FC 0 - 4 386 Tipshallen, Växjö
2017-02-18 14:00 Bollstanäs SK - Djurgårdens IF FF 1 - 12 72 Bollstanäs IP 1
2017-02-18 14:00 Gamla Upsala SK - KIF Örebro DFF 0 - 4 200 Lötens IP Konstgräs
2017-02-18 14:00 Kungsbacka DFF - Kristianstads DFF 0 - 3 103 Tingbergsvallen A
2017-02-18 14:15 Mallbackens IF Sunne - Vittsjö GIK 2 - 1 Karlstad Airdome
2017-02-18 15:00 FC Rosengård - Kopparbergs/Göteborg FC 5 - 0 410 Malmö IP
2017-02-19 14:00 Östersunds DFF - Kvarnsvedens IK 0 - 5 Jämtkraft Arena
2017-02-19 16:00 Piteå IF DFF - Eskilstuna United DFF 4 - 3 e.s. Arcushallen
Omgång 5
2017-03-18 14:00 Kvarnsvedens IK - Kristianstads DFF 7 - 6 e.s. 152 Ljungbergsplanen
2017-03-18 14:00 Mallbackens IF Sunne - Djurgårdens IF FF 0 - 2 Fryxellska skolan
2017-03-18 15:00 Piteå IF DFF - FC Rosengård 0 - 1 618 LF Arena
2017-03-19 16:00 Linköpings FC - KIF Örebro DFF 3 - 0 500 Linköping Arena
Omgång 6
2017-05-28 16:00 Djurgårdens IF FF - Linköpings FC 0 - 2 Stockholms Stadion 1
2017-05-28 16:00 FC Rosengård - Kvarnsvedens IK 6 - 0 Malmö IP
Omgång 7
2017-08-27 17:45 Linköpings FC - FC Rosengård 0 - 1 1 860 Linköping Arena